Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest piątek, 26 kwietnia 2024, 06:14

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
Post: niedziela, 4 listopada 2007, 23:40 
Offline

Rejestracja: wtorek, 2 września 2003, 09:00
Posty: 75
Lokalizacja: Kielce
Witam mam taki problem ze jeden z klientów blokuje mi wyjscie na swiat dla wszystkich . Od jakiegoś czasu gość używa jakiegoś programu który prawie całkowicie blokuje internet innym strony u innych klientów otwieraja sie po 15 min albo wcale , w tym czasie ping od klienta na serwer 0.3 ms ping na swiat prawie nie idzie .Jak patrze na staty nice to podejrzany host ciagnie 120kb a pozostali nic . połączenie jest 4Mb DSL max dla userow 120 kb wiec niby nice przycina tego matołka prawidłowo tylko jak on ciagnie to nikt inny juz nic nie moze zrobic .serwer skonfigurowany od 1,5roku dzialal do teraz ok każdy z klientów posiada jakis P2P i jak do tej pory działało to ok jak przesadził to tylko on nie miał stron . Nie wiem jak to ugryść zmniejszanie przydziału transferu jak i ilości połączeń nie pomaga . W czasie jak jest owa blokada od strony netu można śmiało wchodzić na serwer strona śmiga itp. czyli odpada blokowanie sie tepsowego modemu . Ewidentnie wyglada to tak jakby gość ustanowił jakiś tunel i zabrał całe pasmo dla siebie .
Może ktoś walczył z czymś takim albo ma jakiś pomysł jak rozwiązać problem to proszę o jakieś rady za co z góry dziekuje .

Pozdrawiam
Jurek

_________________
Trzy najpopularniejsze słowa na świecie:
---------------Made in China---------------


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 4 listopada 2007, 23:57 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Czy łącze to ta neostrada, z której piszesz? To sporo może wyjaśniać, bo o ile mi wiadomo, to:
- neostrada ma upload 256 kbits (tylko w najwyższej opcji zdaje się jest 512), zatem stosounek down/up w najlepszym razie wynosi 4/1 w opcji jednomegowej. Przy dwumegowej jest to już 8/1. W takim układzie wykorzystanie łącza przez wielu ssaczy będzie zawsze problematyczne.
Poza tym skąd wiesz, że jeden wysyca łącze, skoro nie wiesz jak.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 5 listopada 2007, 00:43 
Offline

Rejestracja: wtorek, 2 września 2003, 09:00
Posty: 75
Lokalizacja: Kielce
Witam
Nie maćku łącze to tak jak wyżej napisałem DSL .teraz nie jestem pewien ale jest to 4Mb /512Kb
Pisałem ze jak do tej pory nie było problemu i wielu ssaczy dzialalo nadal .
Poza tym raczej łącze nie jest wysycone na max poniewaz od strony netu jest kontakt z serwerem i to dobry . Skoro strona sie otwiera dziala FTP to napewno nie jest upload zatkany . A skąd wiem ze to u niego bo porozmawialem z ludzmi i pozatym statystyki mowia za siebie jesli jest ten pan załączony to nikt nic nie sciaga a jak pana niet to u pozostałych wszystko ok
Wszystko to napisalem wczesniej ale może bezładnie i zrodzily sie twoje pytania

_________________
Trzy najpopularniejsze słowa na świecie:
---------------Made in China---------------


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 5 listopada 2007, 00:50 
Offline
PGF

Rejestracja: niedziela, 14 lipca 2002, 14:33
Posty: 3234
Lokalizacja: Radziejów
Uzyj MOCY.

logi,
iptraf,
netstat-nat,
statystyki jakies (mrtg).

Byc moze tworzy tyle polaczen, że wyczerpuje tablice conntrack

_________________
Nie jestem NEKROMANTĄ, nie wróżę z flaków!
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach!
Przeczytaj nim zapytasz
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 5 listopada 2007, 01:32 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 14 maja 2005, 15:07
Posty: 3177
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Cytuj:
Może ktoś walczył z czymś takim albo ma jakiś pomysł jak rozwiązać problem to proszę o jakieś rady za co z góry dziekuje


walczylem

i dalem sobie na wstrzymanie z nice :)

_________________
Pomógł? wypij jego zdrowie.
http://nnd-linux.pl/faq.php
http://wiki.nnd.freesco.pl/index.php/FAQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 5 listopada 2007, 01:40 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Dołączam się do tego, co zciech napisał. Sprawdź przede wszystkim, ile połączeń otwiera ów klient, służy do tego netstat-nat. Może należałoby mu zatem ilość połączeń ograniczyć, może po prostu ma jakieś wirusy, czy trojany.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 5 listopada 2007, 03:28 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 14 maja 2005, 15:07
Posty: 3177
Lokalizacja: Busko-Zdrój
a ja stawiam na to ze nice nie lapie ruchu udp.

_________________
Pomógł? wypij jego zdrowie.
http://nnd-linux.pl/faq.php
http://wiki.nnd.freesco.pl/index.php/FAQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 5 listopada 2007, 09:22 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: niedziela, 8 kwietnia 2007, 15:17
Posty: 383
mi tez niceshaper06 nie trzymal udp z programow p2p uzyj interfejsow IMQ z viki

_________________
Jeśli post okazał się pomocny kliknij Pomógł
GG: 9822296
Obrazek
Multimo 2Mb


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 5 listopada 2007, 21:11 
Offline

Rejestracja: wtorek, 2 września 2003, 09:00
Posty: 75
Lokalizacja: Kielce
Maciek pisze:
Dołączam się do tego, co zciech napisał. Sprawdź przede wszystkim, ile połączeń otwiera ów klient, służy do tego netstat-nat. Może należałoby mu zatem ilość połączeń ograniczyć, może po prostu ma jakieś wirusy, czy trojany.


Witam ilość połączeń teoretycznie wszyscy maja ustawione na 100 .
właśnie staram sie podglądnąć pacjenta ale jak sie troche dymu zrobiło to klient siedzi grzecznie i wszystkim działa ok a u niego taki transfer ze chyba tylko gg odpalone

_________________
Trzy najpopularniejsze słowa na świecie:
---------------Made in China---------------


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 12 listopada 2007, 13:05 
Offline

Rejestracja: wtorek, 2 września 2003, 09:00
Posty: 75
Lokalizacja: Kielce
witam
problem znów zaistniał znaczy j23 znów nadaje .
otwarta bardzo duża ilość połączeń tcp i udp zapchane łącze nikt nic nie moze uruchomić prócz tego bałwana . Co jest ciekawe nice wogóle nie trzyma transferu dla tego gościa .Próbowałem NS 5 + IMQ jak rownież NS 6 jest bezradny
u wszystkich innych klientów trzyma ustawiony limit transferu a u tego gościa ile nie ustawie pokazuje maxymalny transfer .Chce zainstalowac rhtb i tu moje pytanie czy trudno sie je konfiguruje .Ponieważ ten tydzień będę miał mocno napięty i brak dostępu do netu nie wiem czy brać się za to czy odpuścić do czasu jak bedzie chwilka na konfiguracje .
mam jeszcze jedno pytanie jak zrobić przekierowanie na np port82 gdy transfer przekroczy jakaś wartość . myśle że takie działanie zmusi kretyna do ustawienia sobie p2p na nie agresywne dzialanie . a to da mi czas na pożądne skonfigurowanie rhtb .
podrawiam
Jurek

_________________
Trzy najpopularniejsze słowa na świecie:
---------------Made in China---------------


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 12 listopada 2007, 13:55 
Offline
PGF

Rejestracja: niedziela, 14 lipca 2002, 14:33
Posty: 3234
Lokalizacja: Radziejów
skontaktuj sie ze mna na GG 1515977

_________________
Nie jestem NEKROMANTĄ, nie wróżę z flaków!
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach!
Przeczytaj nim zapytasz
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 12 listopada 2007, 14:45 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: poniedziałek, 17 lipca 2006, 13:32
Posty: 220
jesli chcesz skutecznie przyciac polaczenia TCP i strumienie UDP to uzyj tych, sprawdzonych wpisów firewalla wyprowadzonych przez kolegow z forum :

: [/] [] ()
    # Zablokowanie nadmiernej ilości połączeń TCP
    iptables -A FORWARD -s 192.168.0.0/24 -p tcp --tcp-flags SYN,RST,ACK SYN -m connlimit --connlimit-above 200 --connlimit-mask 32 -j DROP

    # Zablokowanie przyrostu strumieni UDP
    iptables -A FORWARD -p udp -s 192.168.0.0/24 -m state --state NEW -m limit --limit 5/s --limit-burst 10 -j ACCEPT
    iptables -A FORWARD -p udp -m state --state NEW -j DROP


oczywiscie zmien odpowiednio dla swoich potrzeb:

- podlegajace ograniczeniom adresy IP (czyli 192.168.0.0/24 na zakres adresow w Twojej sieci badz pojedyncze IP, ktore chcesz poddac ograniczeniom)
- ilosc polaczen TCP na jednego usera (czyli --connlimit-above 200 wskazuje obecnie, ze max polaczen na jedno IP to sztuk 200)
- limit strumieni na sek (czyli --limit 5/s wskazuje obecnie, ze mozna otworzyc max 5 strumieni UDP/sek)
- wartosc progowa powyzej ktorej dziala regula ograniczajaca strumienie UDP/sek (czyli --limit-burst 10 wskazuje obecnie, ze regula ma zaczac dzialac powyzej 10 jednoczesnych strumieni UDP dla jednego IP)
- zamykanie strumieni UDP (obecnie ostatnia regulka zamyka strumienie UDP dla WSZYSTKICH IP, ktore nie wpadly do regulki powyzej, czyli tej ograniczajacej strumienie na sek.. Rodzi to niebezpieczenstwo, ze jesli w regule ograniczajacej strumienie na sek. uzyles pojedynczego IP to nastepna regula w obecnej formie zamknie komunikacje po UDP dla calej reszty IPkow i masz klopot :P Jesli uzyles pojedynczego IP to w regule DROPujacej takze uzyj tego pojedynczego IP przez uzycie opcji -s)

i umiesc to w odpowiednim miejscu w swoim firewall'u, tak aby te reguly nie kolidowaly z innymi (chodzi o kolejnosc wykonywania regul) - zaraz mi sie dostanie, ze podalem gotowe reguly bez podania dokladego miejsca ich dopisania ale przeciez kazdy ma chyba nieco inny zestaw regulek...

i ostrzegam, ze zbyt rygorystyczne ustawienia odnosnie UDP groza klopotami ze strumieniami video, grami online czy dzialaniem Skypa... ograniczaj ale po ludzku ;)

pozdrawiam

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 21 listopada 2007, 21:15 
Offline

Rejestracja: środa, 28 marca 2007, 10:36
Posty: 93
Lokalizacja: Białystok
Osfald pisze:
...i ostrzegam, ze zbyt rygorystyczne ustawienia odnosnie UDP groza klopotami ze strumieniami video, grami online czy dzialaniem Skypa... ograniczaj ale po ludzku ;)

Tu się nie zgodzę. Zablokowałem całkowicie udp oprócz połączeń na DNSy providera i Skype działa. Tylko przy pierwszym włączeniu dużo dłużej się loguje. Nie mam pojęcia jak zablokować ten szajs... w każdym bądź razie uciachanie ruchu UDP mu nie szkodzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 21 listopada 2007, 21:19 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 14 maja 2005, 15:07
Posty: 3177
Lokalizacja: Busko-Zdrój
spruboj zagrac w jakas gre :)

nie lepiej blokowac wybiorczo dla danego ip? dlaczego za jednego ciepiec ma reszta?

_________________
Pomógł? wypij jego zdrowie.
http://nnd-linux.pl/faq.php
http://wiki.nnd.freesco.pl/index.php/FAQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 21 listopada 2007, 23:09 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: poniedziałek, 17 lipca 2006, 13:32
Posty: 220
orion pisze:
Tu się nie zgodzę. Zablokowałem całkowicie udp oprócz połączeń na DNSy providera i Skype działa. Tylko przy pierwszym włączeniu dużo dłużej się loguje. Nie mam pojęcia jak zablokować ten szajs... w każdym bądź razie uciachanie ruchu UDP mu nie szkodzi.


myslalem, ze sie nie zgadzasz z tym ograniczaniem "po ludzku" :P

hehe... ostatnio pisali (chyba w CHIPie) ze uzytkownicy Skype tworza najwieksza na swiecie siec uspionych boot'ow :D

ten pociurlany program nie majac innego wyjscia na swiat bedzie sie laczyl przez 80tcp i inne dobrze znane porty... wlacz sobie Skypa i poobserwuj ruch jaki generuje to "narzedzie do komunikacji glosowej" :P W sieciach korporacyjnych admini realizujacy jakas tam polityke bezpieczenstwa maja z reguly nielada problem by udlawic ten komunikatoro podobny wyłom w tejze polityce :roll:

kiedys wystarczylo przyblokowac UDP by ucichl ale widac program ewoluuje i byc moze niedlugo zgodnie z zapowiedziami producentow nie bedzie na niego firewall'a... a wtedy to juz tylko czekac na jakis kataklizm :lol:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 21 listopada 2007, 23:36 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Osfald pisze:
hehe... ostatnio pisali (chyba w CHIPie) ze uzytkownicy Skype tworza najwieksza na swiecie siec uspionych boot'ow :D

Coś w tym jest. Ostatnio sprawdzałem sobie netstatem, co się dzieje na moim stacjonarnym desktopie. I ze zdziwieniem patrzę, że mój komputer połączony jest na jakimś wysokim porcie z jakąś neostradą. Pracuję na laptopie, a na stacjonarnym to sobie tylko TV oglądałem. Jedyny program sieciowy to skype - na laptopie mi kiepsko chodzi więc odpalam go na stacjonarnym. Wyłączyłem skype i połączenie też znikło. Zatem faktycznie jakiś botnet się z tego skype robi....

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 22 listopada 2007, 17:06 
Offline

Rejestracja: środa, 28 marca 2007, 10:36
Posty: 93
Lokalizacja: Białystok
Osfald pisze:
ten pociurlany program nie majac innego wyjscia na swiat bedzie sie laczyl przez 80tcp i inne dobrze znane porty... wlacz sobie Skypa i poobserwuj ruch jaki generuje to "narzedzie do komunikacji glosowej" :P W sieciach korporacyjnych admini realizujacy jakas tam polityke bezpieczenstwa maja z reguly nielada problem by udlawic ten komunikatoro podobny wyłom w tejze polityce :roll:

Otóż ja jestem adminem sieci korporacyjnej i Skype to tzw. wrzód na du*pie. Polityka korzystania z internetu jest bardzo restrykcyjna i komunikatory nie są dozwolone... zablokowałem większość komunikatorów i interface'y webowe tychże, ale został jeden... :cry:
A co ciekawe kilkanaście klientów Skype odpalonych w sieci, z których nikt aktualnie nie korzysta generuje ciągły spory ruch. Jak wytłumaczyć ten fenomen ?!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 22 listopada 2007, 23:28 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: niedziela, 9 kwietnia 2006, 10:14
Posty: 316
wracając do tematu:

Spróbuj przeinstalować niceshapera.

Wiem że może wydać się to dziwne ale na jednym z moich serwerów miałem awaryjne wyłącznie routra wymuszone przez zakład energetyczny (brak prądu).
Po takim włączniu wysypał sie niceshaper. Niby działał, staty coś pokazywały, i wskazywaly że jeden użyszkodnik zabiera pasmo itp.
Tymczasem AP (mam sieci WiFi) wskazywał że hosta wcale nie ma w sieci.
IP z nicestats wskazywały innyego hosta niz MACk z iptrafa.
Pingi rosły w kosmos, internetu brak.
Dopiero reinstalacja nice pomogła (używam czyste niceshaper 0.5)
Prawdą były wskazania z iptrafa - to ten host blokował pasmo,
zwykłym emulem - teraz jest wszytko ok.
Spróbuj.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 22 listopada 2007, 23:40 
Offline
PGF

Rejestracja: niedziela, 14 lipca 2002, 14:33
Posty: 3234
Lokalizacja: Radziejów
Cytuj:
Polityka korzystania z internetu jest bardzo restrykcyjna i komunikatory nie są dozwolone...


W takim wypadku wystarczy wszcząć procedury wynikające z polityki.

Masz Skypa? Pan Admin wyciąga wtyczka ze swicza i nie masz sieci.

_________________
Nie jestem NEKROMANTĄ, nie wróżę z flaków!
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach!
Przeczytaj nim zapytasz
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl