Freesco, NND, CDN, EOS
http://forum.freesco.pl/

Błędy i zwiecha.
http://forum.freesco.pl/viewtopic.php?f=22&t=14741
Strona 1 z 1

Autor:  dominick [ sobota, 10 lutego 2007, 22:13 ]
Tytuł:  Błędy i zwiecha.

Witam. Prosiłbym bardzo jeśli ktoś ma chwilę aby spojrzał na poniższe zdjęcia. Od niedawna wysypuje się NND. Pokazują się poniższe komunikaty.
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 9edf795267

Podczas uruchamiania NND dochodzi do tego momentu i nie pojawia się logowanie.
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 83d3d4b918

NND zainstalowane od ponad roku nie sprawiało większych kłopotów nigdy aż do tego czasu.
Czy ma ktoś jakieś pomysły z czym to jest związane ?

Autor:  Maciek [ sobota, 10 lutego 2007, 22:29 ]
Tytuł: 

1. Pamięć
2. Przegrzany procesor
3. Dysk

Autor:  Mis' [ sobota, 10 lutego 2007, 23:11 ]
Tytuł:  Re: Błędy i zwiecha.

dominick pisze:
Od niedawna wysypuje się NND. Pokazują się poniższe komunikaty.
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 9edf795267


script statmat w linii 164 próbuje użyć zmiennej która jest pusta... bądź próbuje wykonać operację arytmetyczną na zmiennej która nie jest liczbą. Nieźle namieszałeś w tym scripcie.
Natomiast oops, to sprawa w 99.99% sprzętowa (choć pokazany jest mrtg).
Możesz też wyłączyć mrtg i zobaczyć czy nadal to będzie występowac. Osobiście jednak uważam, że albo procesor się przegrzewa albo masz problem z dyskiem. Dopiero na trzecim miejscu pamięć, a jeszcze dalej płyta główna.

dominick pisze:
Podczas uruchamiania NND dochodzi do tego momentu i nie pojawia się logowanie.
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 83d3d4b918
Czy ma ktoś jakieś pomysły z czym to jest związane ?


Po kolei: pierwszy błąd - masz modem usb? To temat dla MaćkaS. Możliwy błąd w net_confie.
drugi błąd - nie ma scriptu /etc/rc.d/apache jest /etc/rc.d/httpd i właśnie httpd powinieneś wpisać w DAEMONS=() w pliku /etc/rc.conf

trzeci błąd - czy w pliku /etc/rc.conf masz wpisane w DAEMONS niceshaper? Jesli tak to dlaczego chcesz go powtórnie uruchamiac z rc.local? Niceshaper ma własny script startowy i uruchamianie go z rc.local jest głupotą.
Możliwą przyczyną istnienia pliku niceshaper.pid jest pad systemu - plik nie został skasowany. W takiej sytuacji upewnij się, że niceshaper nie działa i skasuj plik /var/run/niceshaper.pid
Błąd czwarty - namieszane w scripcie statmat, przecież wyświetla odpowiednie info wraz z numerem linii gdzie wystąpił błąd i informacją o naturze błędu..

Autor:  zciech [ niedziela, 11 lutego 2007, 00:50 ]
Tytuł:  Re: Błędy i zwiecha.

Mis' pisze:
Błąd czwarty - namieszane w scripcie statmat, przecież wyświetla odpowiednie info wraz z numerem linii gdzie wystąpił błąd i informacją o naturze błędu..

A ja sądzę, że to błąd w /etc/hosts

Autor:  dominick [ niedziela, 11 lutego 2007, 01:41 ]
Tytuł: 

Dziękuję za odpowiedzi. We wszystkich są wskazówki które wezmę pod uwagę i będę walczył.
Być może że to będzie wina przegrzewania procesora gdyż pracuje na wielkim radiatorze bez wentylatora by zredukować hałas. Kwestia pamięci już przerabiana na innej.
Przez rok wszystko działało bez większych zmian w sofcie.
W /etc/hosts był jeden ipek bez przypisanej nazwy 8O po likwidacji jednego z kompów więc zobaczymy czy to nie to.
Dziękuję jeszcze raz przynajmniej wiem czego się chwytać na początek.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+2godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/