Freesco, NND, CDN, EOS
http://forum.freesco.pl/

Seagem Fast 800 - "zakończona niepowodzeniem"
http://forum.freesco.pl/viewtopic.php?f=22&t=16666
Strona 1 z 1

Autor:  userNND [ niedziela, 9 marca 2008, 20:13 ]
Tytuł:  Seagem Fast 800 - "zakończona niepowodzeniem"

Witam!
Zainstalowałem sobie dzisiaj systemik NND(" nnd-linux-0.2.2-fr-2007.05.20.iso 20-May-2007 23:56 317M ").
Problem pojawił się z modemem Seagem Fast 800. Wpisuje w konsoli net_conf, konfiguruje sobie karty sieciowe i następnie przychodzi czas na dostęp do internetu. Wybieram F@st 800, wkładam płytke i otrzymuje komunikat:
"Instalacja pakietu eagle-usb z płyty instalacyjnej zakończona niepowodzeniem. Net_conf kończy działanie....".
Co jest nie tak?
Komputerek jest bardzo stary, procek 133MHz pamieci 64MB, nie miał usb.
Dorwałem jakąś karte na pci z dwoma gniazdami usb i już ma :)

Autor:  Maciek [ niedziela, 9 marca 2008, 20:18 ]
Tytuł: 

Jeśli próbujesz doinstalować sterowniki nie podczas instalacji, a po restarcie, to o ile pamiętam musisz wcześniej zamontować cdrom.

Autor:  userNND [ niedziela, 9 marca 2008, 20:27 ]
Tytuł: 

Dioda w cdromie mruga więc coś system czyta, nawet po mount /dev/cdrom dalej jest ten błąd. Podczas próby instalacji sterowników coś się wyświetla w konsoli lecz po chwili pojawia się ten komunikat(kreatorek) i nie moge odczytać co tam sie wyświetliło.

Autor:  Maciek [ niedziela, 9 marca 2008, 20:32 ]
Tytuł: 

No to po zamontowaniu sprawdź, czy naprawdę jest zamontowany.
(mount /dev/cdrom mnt/cdrom)

Autor:  userNND [ niedziela, 9 marca 2008, 20:37 ]
Tytuł: 

Wszystko gra, moge przeglądać zawartość płyty.

//linux na którym najwięcej przebywam to slackware, NND zainstalowałem sobie aby sprawdzić co to za cudo.
Skonfigurowany system muszę mieć od zaraz. Odechciało mi się już tego systemu, zabardzo zkreatorkowany :(
Może innym razem :D
//pfff slackware nie wykrywa mi cos dysku scsi :D narazie zostaje przy NND
Jakies pomysly dotyczace tematu?

Autor:  Maciek [ niedziela, 9 marca 2008, 21:37 ]
Tytuł: 

Nie chce mi się zgadywać. Jest za dużo niewiadomych. Mozesz pakiet eagle-usb oraz pakiet ppp i co tam jeszcze będzie potrzebne doinstalować ręcznie z płyty (pacman -U nazwa.pkg.tar.gz) a potem uruchomić net_conf.

Autor:  JakubC [ poniedziałek, 10 marca 2008, 01:13 ]
Tytuł: 

net_conf sam doinstaluje te pakiety z płyty. Wystarczy ją po prostu włożyć.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+2godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/