Nakreśle może najpierw sytuacje:
Internet mam od providera z jakimś tam IP zewnętrznym ... ja dodatkowo postawiłem sobie server na freesco dla siebie i brata i kilku zabawek (
www.emetec.com.pl).
Exima skonfigurowałem tak że mój adres email wewnątrz sieci wygląda tak: ja@dhouse.d_house - gdzie jak wiadomo dhouse to nazwa routera a d_house domeny.
wszystko działa cacy...poczte z zewnętrznych kont odbiera mi fetchmail - ładnie przekazuje. POP3 na freesco też działa. Ale kiedy próbuje wysłać poprzez exim'a pocztę w świat np na moje konto na go2.pl to otrzymuje wiadomość zwrotną że moja domena jest nieprawidłowa
Co zrobić żeby to zadziałało ... nie mogę przecież zmienić sobie domeny na jakąś dowolną ani wpisać zewnętrznego numeru IP mojego providera.
Bardzo podoba mi się to że fetchmail pobiera za mnie pocztę i jak wracam z pracy to tylko łącze się z moim pop3 na freesco i już ją mam...to samo chciałbym uzyskać wysyłając pocztę w świat...wysłać do freesco i już...a niech exim się martwi jak i kiedy wysłać...poradźcie coś...jak to zrobić...dlaczego go2.pl zwraca wiadomość??