Freesco, NND, CDN, EOS
http://forum.freesco.pl/

PYtanie o przerobienie sieci 10 na 100 ?
http://forum.freesco.pl/viewtopic.php?f=8&t=1331
Strona 1 z 1

Autor:  monter [ sobota, 22 lutego 2003, 18:46 ]
Tytuł:  PYtanie o przerobienie sieci 10 na 100 ?

Potrzebuje przerobic siec 10 na 100 i nurtuje mnie pytanie czy jak mam polaczone np swicza z hubem i do swicha podlaczeni sa ludzie to czy oni moga miedzy soba wymieniuac informacje na 100 czy na 10 bo hub wymusza 10 mimo ze nie przez niego teoretycznie leca informacje ?
A w zasadzie interesuje mnie to czy mozna stopniowo modernizowac zmieniajac powolutku huby na swiche i ci ludzie na swichach beda juz mieli 100 czy dopiero po zmianie wszystkich hubow na swiche bedzie 100 nie chodzi mi o to zeby wszyscy mieli 100 tylko ci do swichy podlaczeni.
Nie mowie to o sytuacji ze koles podlaczoiny do huba 10 bedzie chcial ciagnac na 100 od goscia podlaczonego do swicha 100 bo to niemozliwe .TYlko o sytuacji ludzi podlaczonych do jednego swicha ktorzy pomiedzy soba chca wymieniac informacje na z predkoscia 100mb/s
Juz jasniej nie moge :) ale zorientowani od razu beda wiedziec o co chodzi :) [/u]

Autor:  ZaaQ [ środa, 12 marca 2003, 23:25 ]
Tytuł:  Nie ma problemu...

Spokojnie możesz tak zrobić tzn połączyć za pomocą swith'a segmenty sieci pracujące w trybie 10 i 100Mbps. Wtedy na swith'u na poszczególnych portach zostanie wymuszony odpowiedni tryb pracy. Ja na sieci mam FSD-1600, FSD-803, SW-800 (swith'e 10/100 Planet) oraz hub'a EP-508T (10Mbps SureCom) i pracuje to bezproblemowo. Upewnij sie tylko, że posiadasz odpowiednie okablowanie (skrętka conajmniej cat.5).

Autor:  Anonymous [ poniedziałek, 31 marca 2003, 15:21 ]
Tytuł:  PYtanie o przerobienie sieci 10 na 100 ?

Zgadzam sie w 100 % tez tak mam na chacie.

Autor:  Kipa [ poniedziałek, 31 marca 2003, 23:32 ]
Tytuł: 

Sam jestem ciekaw, czy mój ulubieniec od lutego rozwiązał ten prosty przypadek, ja się nie wypowiadam bo mogą się ujawnić braki na poziomie podstawówki, a problem wydawał by się przedszkolny. :lol:

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+2godz.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/