tasiorek pisze:
nnd-newbie pisze:
2 - raczej nic nie da bo zanim zapłotkowałem też nie działało ;p... poza tym jak się ma do tego odpowiedź na pytanie 35 w FAQ?
Jak piernik do wiatraka. Oficjalnym firewallem w NND jest firewall Zciecha i wszystkie rozwiazania z faq sa wlasnie dla niego.
Jeśli dobrze rozumuję, to firewall Zciecha i Adiego korzystają z tego samego filtra pakietów (mianowicie iptables). Według FAQ przyczyną kłopotów z sambą może być ta regułka:
$i -A INPUT -p tcp --dst 0/0 -m multiport --dport 135,445 -j DROP
Firewall Adiego zawiera identyczną regułkę. Dlaczego więc zapłotkowanie tej linijki (jak sugeruje FAQ) w firewallu Zciecha miałoby pomóc a u Adiego nie?
Poguglałem trochę i doszedłem, że prawdopoobnie przyczyną jest zablokowanie portu 139 (TCP) a być może również portów 137 i 138 (UDP), z któych samba korzysta. Niestety nie mogę teraz sprawdzić jak to będzie chodziło w sieci LAN po odblokowaniu tych portów. Jutro dam znać czy smb odżyła
Pozdrawiam